101-letnia pacjentka po zawale serca jest leczona w Bielsku-Białej

101-letnia pani Jadwiga, która doznała zawału serca, leczona jest w oddziale American Heart of Poland (AHP) w Bielsku-Białej. Prof. Krzysztof Milewski, który stoi na cele zespołu czuwającego nad seniorką, poinformował, że czuje się ona już bardzo dobrze.

Pani Jadwiga trafiła do placówki w minioną środę. "Doznała zawału serca. Obudził ją silny ból w klatce piersiowej. Dzięki natychmiastowej reakcji uratowano jej życie. Jest naszą najstarszą pacjentką, ale PESEL to tylko informacja dla urzędników, dla nas liczy się biologia" – powiedział cytowany w komunikacie AHP prof. Milewski.

Lekarz poinformował, że zabieg przeprowadził prof. Piotr Buszman. U pacjentki wykonano "leczenie zabiegowe zawału serca metodą angioplastyki z implantacją stentu". "Dzięki temu czuje się już bardzo dobrze, nie traci uśmiechu na twarzy i daje nam ogromną motywację do dbania o swoje zdrowie" – powiedział prof. Krzysztof Milewski.

Grupa American Heart of Poland prowadzi ponad 20 ośrodków medycznych w Polsce. Rocznie udzie pomocy ponad 220 tysiącom pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mir/Opublikowano: 2023-06-20 17:32

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Naukowy PAP.