Bułgaria/ 265 nowych zakażeń; krytyczna sytuacja w domu opieki w Ruse

O 265 zakażeniach koronawirusem i sześciu zgonach, jakie nastąpiły w ciągu ostatniej doby, poinformował w piątek bułgarski resort zdrowia. Krytyczna jest sytuacja w domu opieki w Ruse, w którym mieszka 215 seniorów. 57 z nich uległo zakażeniu SARS-CoV-2.

Liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 wciąż rośnie. W szpitalach przebywa obecnie 751 osób, z czego 34 na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Bilans wszystkich zakażeń koronawirusem w Bułgarii wynosi 11 420, bilans zgonów - 374.

Najwięcej zakażonych jest w Sofii, w Dobriczu na północnych wschodzie i w Warnie. Jedno z ognisk epidemii znajduje się też w Błagojewgradzie w południowo-zachodnie części kraju. Obecność koronawirusa potwierdzono tam u 57 osób - w ciągu ostatniej doby liczba ta powiększyła się o osiem nowych infekcji.

Również w domu długotrwałej opieki społecznej w Ruse potwierdzono od wczoraj osiem nowych zakażeń. Wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem jest tam już 57, z tego dwie osoby zmarły. Wszyscy pensjonariusze i personel domu opieki społecznej zostali poddani badaniom na obecność SARS-CoV-2. W najbliższym czasie spodziewane są wyniki testów 164 osób.

Mieszkańców domu spokojnej starości i pracowników obsługi pozarażał kierowca zatrudniony w tej placówce.

Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ mars/ kar/Opublikowano: 2020-07-31 12:56

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Naukowy PAP.