Radom/ Oddział anestezjologii i intensywnej terapii w szpitalu na Józefowie nie przyjmuje chorych

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wstrzymał przyjęcia na Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Jako powód rzeczniczka szpitala wskazała braki kadrowe. Zapewniła jednak, że sytuacja jest pod kontrolą, a pacjenci wymagający pomocy, otrzymają ją.

Oddział nie przyjmuje pacjentów od poniedziałku. We wtorek rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska w komunikacie rozesłanym mediom potwierdziła, że "faktycznie wystąpiły problemy kadrowe w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu".

"Przy obecnym składzie lekarzy jesteśmy w stanie zapewnić pracę bloków operacyjnych oraz zespołu reanimacyjnego, jednak nie mamy możliwości zabezpieczenia pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii" – przekazała Gajewska. Zapewniła, że szpital dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej oddział ten wznowił przyjęcia.

Rzeczniczka powiedziała, że zgodnie z decyzją zarządu, pacjenci wymagający leczenia respiratorowego zostali przekazani do oddziałów, które posiadają łóżka intensywnej terapii.

"Sytuacja jest pod kontrolą. Zwróciliśmy się do ościennych szpitali z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów wymagających intensywnej terapii. O sprawie poinformowaliśmy również wojewodę mazowieckiego" – zaznaczyła Gajewska.

Zapewniła, że pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy medycznej, w sytuacji zagrożenia życia, taką pomoc otrzymają.

"Sytuacja w OAiIT jest tymczasowa i niebawem ogłosimy wznowienie pracy tego oddziału” – podsumowała rzeczniczka.

W Radomiu działają dwa szpitale: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny tzw. szpital na Józefowie z ponad 710 łóżkami i Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana z przeszło 570 miejscami. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mhr/Opublikowano: 2021-09-14 15:24

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Naukowy PAP.